Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ubisoft po raz kolejny apeluje o nową generację konsol

Jeden z największych wydawców gier na świecie znowu dołącza się do dyskusji na temat przyszłości gier.

Według Ubisoftu producenci są mocno ograniczeni w tworzeniu gier ze względu na to, że do tej pory nie pojawiły się na rynku nowe konsole.

Reklama

W kwietniu Yves Guillemot z Ubisoftu stwierdził, że długi okres życia obecnej generacji PlayStation i Xboksa zabija kreatywność twórców. Później swój głos w dyskusji zabrał Rob Cooper pracujący również dla wymienionego wydawcy. Ten stwierdził z kolei, że Ubisoft potrzebuje nowych konsol "wcześniej niż później".

Teraz nadszedł czas na Yvesa Jacquiera, jednego z dyrektorów w Ubisoft Monteal, który dorzuca swoje 3 grosze do debaty. Co ciekawe, nie chodzi mu tylko o kwestie grafiki, a ogólnie o wydajność PlayStation 3 i Xboksa 360.

"AI od zawsze było prawdziwym polem walki" - twierdzi Yves Jacquier w rozmowie z dziennikarzami portalu GamesIndustry.biz.

"Największe wyzwanie jest takie, że widząc jak nadchodzi AI to przegrywasz. To jest problem, który musimy pokonać i stworzyć wrażenie nieskazitelnego świata" - podkreśla.

Niestety, twórcy muszą się teraz zmierzyć z ograniczenia jakie mają PS3 i Xbox 360. "Jednym z wyzwań jest to, że jesteśmy bardzo ograniczeni mocą obecnej generacji konsol i tym co możemy zrobić. To spore wyzwanie dla inżynierów, aby zapewnić ładną grafikę, dobre AI i niezły dźwięk mając do dyspozycji małą ilość pamięci i mocy obliczeniowej" - twierdzi przedstawiciel Ubisoftu. Rozwiązaniem jest dla niego rzecz jasna wydanie przez Sony i Microsoft nowych konsol

"Uważamy, że nowa generacja konsol nie będzie miała takich limitów. Gry będą miały bardziej realistyczną grafikę i większą ilość szczegółów na ekranie. Jednak też trzeba zwrócić uwagę na to, że oprócz ładniejszej grafiki i lepszej animacji, sporą wartością jest też dobre AI" - podkreśla.

W związku z tym niebawem grafika może nie być elementem mocno podkreślanym i promowanym przez twórców. "Ogólnie w branży oczekuje się silnego nacisku na marketing związany z grafiką w grze. Teraz nie będzie to mocna rzecz. Oczywiście grafika jest łatwiejsza w promocji, ponieważ można ją pokazać. Z AI jest już trudniej" - przekazuje.

Niestety według zapewnień producentów konsol obecnej generacji, Yves Jacquier będzie musiał poczekać na realizację swoich planów jeszcze kilka lat. Przypomnijmy, że Sony jak i Microsoft uważają, że PS3 jak i Xbox 360 są dopiero w połowie swojego życia.

Przeczytaj także o tym, jak obecna generacja konsol zabija kreatywność twórców gier

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje