Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

TMNT: Manhattan Crisis - powrót wojowniczych żółwi?

Dwiema częściami Batmana studio Rocksteady zagwarantowało sobie w miejsce w szeregu najlepszych developerów. Czym jednak zajmuje się ta utalentowana ekipa po wydaniu Arkham City?

Według najnowszych plotek, nie będzie to kolejna gra z Mrocznym Rycerzem a produkcja z... wojowniczymi żółwiami ninja! Informację taką przekazał na swoim blogu Paul Gale, redaktor m.in. serwisu 1UP i trener sztuk walki.

Reklama

Powołując się na anonimowe źródła twierdzi on, że studio Rocksteady majstruje teraz nad Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis, zaznacza jednak, że są to tylko plotki, których sam nie był w stanie zweryfikować.

Jednak jak na zwykłą plotkę, Gale dysponuje sporą ilością szczegółów o grze. Ma być ona bardziej mroczną wersją historii o wojowniczych żółwiach ninja. Fabuła nadal będzie kręcić się wokół klanu Stopy, nie zabraknie też takich postaci, jak April O'Neil i Casey Jones, które wniosą do gry nieco humoru.

W Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis pokierujemy ponoć wszystkimi czterema żółwiami - Leonardo, Donatello, Raphaelem i Michellangelo. Każdy z nich ma dysponować także charakterystycznymi dla siebie ciosami, ruchami i broniami (wspomniani jegomoście na swoim wyposażeniu znajdą odpowiednio miecz, kij, sztylet sai i nunchuku). Pojawia się także fragmenty przenoszące graczy do przeszłości - w nich wcielimy się w mistrza Splintera. Wśród dostępnych gadżetów pojawią się również shurikeny, bomby dymne, linki z hakiem i umiejętność chodzenia po ścianach.

Według Gale'a, rozgrywka i struktura fabularna ma być podobna do tej znanej z Batman: Arkham City, gra ma korzystać też z tego samego silnika graficznego. W trakcie zabawy gracze mają natknąć się ponoć na kultowe postaci znane z serialu i komiksu, którzy wystąpią w formie bossów -Shredderem, jego pomocnikami Bebopem i Rocksteady (zabawne, prawda?), doktorem Baxterem Stockmanem (naukowiec , który wynalazł Gryzonity mające zabić wszystkie szczury w mieście - został później zamieniony w zmutowaną muchę) i Krangiem (mózg pochodzący z wymiaru X). Na wyposażeniu żółwi znajdą się także van i sterowiec.

Gra ma ukazać się na Xboksie 360, PlayStation 3 i Wii U (w tym ostatnim przypadku będzie ponoć korzystać z tabletopodobnego kontrolera). Gale nie wspomina nic o wersji PC.

Paul Gale zaznacza po raz kolejny, że są to tylko plotki. Podaje jednak kilka argumentów przemawiających za tym, że mogą być one prawdziwe. Walka w wojowniczych żółwiach ninja podobna jest do tych z Batmana - starcia opierają się na sztukach walki i broniach, a nie supermocach (jeśli zapomnimy, że mamy do czynienia z przerośniętymi żółwiami...). Gra byłaby więc w założeniach bardzo podobna do Arkham Asylum i Arkham City, co nie sprawiłoby problemów ekipie z Rocksteady.

Po drugie, jak zwraca uwagę Gale, w Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis ma pojawić się wielu złych gości, którym głosu użyczy kilkunastu aktorów - byłby więc to kolejny element łączący grę z oboma Batmanami.

Po trzecie akcja produkcji toczyłaby się na Manhattanie nocą. Podobnie jak w Arkham City. Po czwarte na ostatnim E3 Gale zapytał przedstawicieli Rocksteady o ewentualną mroczną wersję żółwi ninja. Uznali oni to za zabawny pomysł i dość ironiczny, zwłaszcza, że niektórzy ludzie ze studia są ogromnymi fanami Leonarda, Donatella, Raphaela i Michellangelo.

Problem mogłyby być prawa wydawnicze - Rocksteady i Warner Bros. współpracują bowiem tylko z DC Comics, a nowe komiksy z żółwiami ninja wydawane są przez IDW Publishing. Jak jednak zwraca uwagę Gale, w czwartym kwartale 2011 oba wydawnictwa stworzyły razem komiks łączący ze sobą ich dwa uniwersa - Star Trek i Legion of Super Heroes. Ponowna współpraca nie jest więc wykluczona.

Szczerze mówiąc, pomysł stworzenia mrocznej gry z wojowniczymi żółwiami ninja wydaje mi się świetnym pomysłem. Zwłaszcza, że jest to kolejna - obok Batmana - seria, którą miło wspominam z dzieciństwa i z chęcią zagrałbym w produkcję z Leonardem, Donatellem, Raphaelem i Michellangelo w stylu Arkham City. Na razie jednak są to tylko plotki, choć, jak na niepotwierdzone informacje dowiedzieliśmy się całkiem sporo. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość - jeśli Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis powstaje już od dłuższego czasu, niewykluczone, że mogłaby się ona ukazać jeszcze w tym roku.

FIFA 12 najlepiej zarabiającą grą sportową w historii

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje