Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony zachwycone grami 3D

Przedstawiciele Sony twierdzą, że pracują intensywnie nad tworzeniem gier z technologią obrazu 3D.

W prace mają być zaangażowani zarówno deweloperzy zewnętrzni, jak i wewnętrzne studia firmy.

Reklama

Według informacji napływających po GDC Sony jest bardzo optymistycznie nastawione do technologii obrazu 3D. I choć podejście można też określić jako ostrożne, to trwają już prace nad wdrożeniem technologii w grach na konsolę PlayStation 3.

Ian Bickerstaff, z zespołu zajmującego się technologią 3D w europejskim oddziale Sony, powiedział: Podchodzimy do sprawy ostrożnie. Wszystko zależy tutaj od wyników sprzedaży i dostępności telewizorów 3D. Nie zamierzamy wydawać szalonych kwot w nadziei, że jutro wszyscy będą je mieli, jednak wierzymy, że to jest przyszłość i za jakieś trzy, cztery lata nie będzie już telewizorów bez tej technologii.

Nie mogę powiedzieć ile, ale naprawdę masa zespołów deweloperskich pracuje nad tą technologią. Entuzjazm, z którym się spotkaliśmy jest niewiarygodny. Stąd mieliśmy prezentacje gier w 3D podczas GDC, takich jak MLB 10 czy Super Stardust HD.

Pozostaje zatem czekać na tytuły, które będą wspierać tę technologię. Według nieoficjalnych informacji aktualizacja PlayStation 3, która wprowadzi nową funkcjonalność pojawi się 10 czerwca. Potem wystarczy już tylko kupić grę i telewizor 3D.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje