Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony wierzy w dobre dziewiąte święta PS2

Tegoroczne święta będą już dziewiątymi w historii PS2. I chociaż konsola radzi sobie coraz gorzej, Sony przewiduje jej dobry wynik w roku fiskalnym i planuje dalszą światową ekspansję tego sprzętu.

Kryzys finansowy zdecydowanie nie poprawia prognoz wszystkich wielkich światowych firm, w tym i tych związanych z branżą wirtualnej rozrywki, ale nastawienie konsolowych gigantów można opisać jako "ostrożnie optymistyczne". Sony również się pod tym podpisuje, przewidując dobre święta nie tylko dla PS3, ale i PS2. "Jestem pewien, że gdy nadejdą święta to ludzie ruszą do sklepów po produkty naszej branży - tak, jak to zwykle bywa. (...) To już dziewiąta końcówka roku z PlayStation 2 na półkach i konsola ciągle sprzedaje się bardzo dobrze" - powiedział Ian Jackson, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SCEA. Dodał, że w tym roku fiskalnym (kończącym się w marcu) PS2 może dobić do 4 milionów sprzedanych sztuk.

Reklama

Co, według Sony, przemawia za tym "weteranem" rankingów sprzedaży konsol? Oczywiście - i niezmiennie - niska cena oraz ogromna, nieporównywalna z żadną inną biblioteka wartościowych tytułów. Plan "najpierw PS2, później PS3" jest wciąż dla firmy aktualny, szczególnie w przypadku nowych rynków.

Ian ujawnił z tej okazji, że Sony ma zamiar kontynuować politykę dynamicznego wchodzenia z PS2 do krajów Ameryki Południowej, uważanych do tej pory za niezbyt "konsolowe" (takich jak Chile, Argentyna, Kolumbia czy Brazylia) - widzi w nich swoją wielką szansę na biznesowy sukces w pierwszej połowie 2009 roku.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: święta | Sony

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje