Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Powstaje coraz więcej gier na konsole nowej generacji

Choć oficjalnie tego nie przyznają, nie ulega wątpliwości, że wszystkie największe studia deweloperskie przymierzają się do startu nowych konsol.

Bethesda to kolejny zespół, który podejrzewany jest o prace nad grami na następców Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii. W sieci można znaleźć ogłoszenie, poprzez które studio poszukuje programistów do prac nad "nieogłoszoną grą na przyszłe konsole".

Reklama

"Bethesda Game Studios poszukuje doświadczonych programistów do prac nad niesamowitą technologią dla niezapowiedzianej gry na konsole nowej generacji" - czytamy w ogłoszeniu. Programiści ci powinni mieć rozległe doświadczenie w pracach nad grami na Xboksa 360 oraz PlayStation 3, a także znać doskonale DirectX-a 11.

Nie wiadomo nic więcej na temat gry. Zanim poznamy więcej szczegółów, minie pewnie mnóstwo czasu. Chyba jeszcze żadna firma nie jest gotowa, by mówić o produkcjach na konsole nowej generacji. Jednak Epic Games ogłosiło wczoraj, że już w przyszłym tygodniu, podczas Game Developers Conference, pokaże technologię, która ma działać na nowym Xboksie czy nowym PlayStation.

Coraz więcej słyszy się o tym, że znane studia deweloperskie prowadzą prace nad grami na konsole nowej generacji. Ostatnio można było przeczytać, że Treyarch zajmuje się przeznaczoną na nie odsłoną serii Call of Duty.

Gry na nowe konsole zapowiedział również rodzimy zespół CD Projekt RED. Obecnie pracuje on nad pięcioma tytułami, spośród których dwa mają zostać wydane dopiero po nastaniu nowej generacji.

World of Warcraft dobrze wpływa na zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje