Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation 4 dopiero w 2014 roku

Niewykluczone, że wbrew wcześniejszym plotkom konsole nowej generacji - a przynajmniej kolejne PlayStation - nie pojawią się w przyszłym roku.

Według nowych doniesień, nowa platforma Sony może trafić na rynek dopiero w roku 2014. Taka informacja znalazła się w newsie serwisu SemiAccurate poświęconym nadchodzącym next-genom, ich nazwom kodowym i specyfikacji.

Reklama

Redakcja serwisu, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że następca X360 nazywany jest przez inżynierów Microsoftu nie Durango, a Kryptos. Sercem urządzenia ma być chip AMD Oban. Jego masowa produkcja miała rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale nieoczekiwane problemy mogą ją opóźnić.

Natomiast nazwą kodową PlayStation 4 jest Thebes. W konsoli, podobnie jak w przypadku platformy Microsoftu, ma zostać umieszczony chip od AMD. Redakcja SemiAccurate wie o nim niewiele, poza tym, że ma zostać wykonany w technologii 28nm, a pierwszą partię wyprodukuje najprawdopodobniej firma Global Foundries lub koncern IBM.

Proces produkcji ma zacząć się jednak dopiero po stworzeniu chipu Oban, a to zdaje się sugerować, że premiera nowej konsoli Sony może odbyć się dopiero wiosną lub jesienią 2014 roku. Częściowo zdaje się to potwierdzać harmonogram przyszłorocznych premier - Sony jeszcze zdecydowanie inwestuje w PlayStation 3, podczas gdy Microsoft myśli najwyraźniej o czymś innym...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje