Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Obniżka ceny PS3 coraz bliżej?

Sprzedaż konsol obecnej generacji w Stanach Zjednoczonych ma się nie najlepiej...

...według analityka rynkowego Michaela Pachtera, w czerwcu Amerykanie kupili o 43 procent mniej X360, PS3 i Wii. Czyżby to oznaczało, że wkrótce doczekamy się obniżek ich cen?

Reklama

Analityk uważa jednak, że Sony szybciej niż inne firmy zdecyduje się na zmniejszenie sugerowanej ceny swej platformy. "Uważamy, że producenci konsol będą zmuszeni wziąć pod uwagę obniżenie cen przed końcem roku, z tym że Sony dokona cięć przed 1 października".

Pachter stwierdził także, że w podobnej sytuacji jest Nintendo, które jeśli nie obniży kwoty, jaką trzeba wydać na Wii, nie osiągnie planowanych wyników sprzedaży. W związku z tym oczekuje się, że "Big N" zmniejszy cenę swego sprzętu w tym samym czasie, co Sony. A co z Microsoftem? Według Pachtera, też ma nie zasypiać gruszek w popiele, jeśli chodzi o kwestię cen.

"Oczekujemy, że Microsoft podąży ich [Sony i Nintendo] śladem, upewniając nas, że sprzedaż oprogramowania w Stanach Zjednoczonych wzrośnie w późniejszym okresie roku, pomimo złych wyników na jego początku".

W słowach Pachtera może być trochę prawdy. Obniżka ceny PS3 jest potrzebna, nawet jeśli Sony utrzymuje, że wcale nie. Do targów GamesCom pozostało półtora miesiąca, a tak duża impreza jest idealną okazją do ogłoszenia obniżek. Czekamy do sierpnia?

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje