Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowy Wolfenstein bez Hitlera

Wszyscy, którzy zastanawiali się nad tym, czy B.J. Blazkowicz zmierzy się z samym Adolfem Hitlerem w najnowszej odsłonie Wolfensteina otrzymali odpowiedź na to pytanie podczas tegorocznej edycji QuakeConu.

Otóż jak powiedział współwłaściciel i główny grafik studia id Softrware, Kevin Cloud, twórcy nie mogli juz teraz dodać szefa Nazistów, gdyż musieli zachować coś ekstra na przyszłe edycje swojego dzieła. Starsi gracze zapewne pamiętają, że w oryginalnym Wolfensteinie 3D, którego premiera odbyła się przeszło szesnaście lat temu, mieliśmy już okazję stoczyć bitwę z Adolfem występującym w roli jednego z bossów. Dla przypomnienia poniżej zamieszczamy wizerunek tego pana w starym hicie:

Reklama

Korzystając z okazji Cloud dodał, że tym co tak przyciąga do świata Wolfensteina jest połączenie znanych z podręczników faktów i postaci z fikcją. Wspomniał na przykład o grupie niemieckich opozycjonistów antyhitlerowskich nazywanej przez Gestapo Kręgiem z Krzyżowej, pragnącej obalenia rządów Hitlera, która w grze przekształcona została na uzbrojony ruch oporu toczący otwartą wojnę z Nazistami. Przypomnijmy jeszcze, że Wolfenstein, gdy już będzie gotowy, ukaże się na PC oraz konsolach PS3 i Xbox 360.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: Adolf Hitler

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje