Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowa gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen w produkcji

Niestety, na wstępie musimy zawieść tych, którzy po przeczytaniu tytułu, liczyli na to, że tą tajemniczą produkcją będzie trzecia odsłona serii Star Wars: Battlefront.

Jak widać LucasArts ma jeszcze inne pomysły na wykorzystanie popularnej marki, bez niepotrzebnego korzystania z utartych schematów, polegających na przeniesieniu użytkownika w sam środek pola walki pomiędzy kilkudziesięciu rycerzy Jedi, zastępy klonów i klan Sithów.

Reklama

Mówi się, że zagadkowym tytułem będzie strzelanka, jednak dalszych szczegółów jak na razie brak. Mimo wszystko sam fakt, że LucasArts przygotowuje - obok zapowiedzianego już na ten roku Star Wars 1313 - inną pozycję, sugeruje, że fani świata Gwiezdnych Wojen w najbliższym czasie nie powinni narzekać na nudę.

Na stronie jednego z projektantów nieujawnionego jeszcze projektu znalazła się wzmianka na temat prac, jakimi zajmuje się on przy produkcji nowej gry z serii Star Wars - m.in. pisanie skryptów na silniku Unreal Engine, przystosowanie sterowania pod konsolowe kontrolery, zbalansowanie zasięgu broni, itp. Lista wszystkich czynności jest dosyć rozbudowana, ale co ważniejsze, nie dotyczy zademonstrowanego już tytułu Star Wars 1313, tylko zupełnie nowego, oddzielnego konceptu. Zastanawiacie się, skąd ta pewność? W portfolio tego pracownika znajduję się wyraźne rozgraniczenie pomiędzy konkretnymi produkcjami - informacje na temat Star Wars 1313 znajdują się w innej części strony.

Inne źródła - w tym przypadku profile osób, które pracują nad nieujawnioną grą - zdradzają, że tajemniczym produktem będzie FPS na PC oraz konsole PS3 i Xbox 360. Osoba, która zamieściła te rewelacje na swoim koncie, pracowała wcześniej na stanowisku głównego projektanta Bulletstorm. Sam Dominic Robilliard, który aktualnie zajmuje się produkcją Star Wars 1313, umieścił w swoim portfolio wiadomość o kolejnym tytule. Niestety, enigmatycznie oznaczył go jedynie trzema literkami AAA, które mówią nam tyle, że produkt będzie prawdopodobnie grą wysokobudżetową.

Podsumowanie istniejących możliwości jest trudne. Biorąc pod uwagę zarejestrowane przez LucasArts znaki towarowe i domeny, możliwe, że zagadkową grą okaże się Star Wars: First Assault. Z kolei niektórzy twierdzą, że tytuł będzie rozprowadzany elektroniczną drogą dystrybucyjną (Steam, PSN, Xbox Live).

A jeśli to wszystko jest nie prawdą i tajemniczy projekt okaże się jednym z tytułów startowych na PlayStation 4 i Xboksa 720? Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy wolelibyście, aby strzelanka w klimatach Gwiezdnych Wojen ukazała się możliwie jak najszybciej, najlepiej jeszcze na aktualnej generacji sprzętu, czy też wolelibyście zaczekać i zagrać w nią już na nowych konsolach Sony i Microsoftu?

Wildman: Ciekawa alternatywa dla League of Legends

Dowiedz się więcej na temat: tych

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje