Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Następca Devil May Cry

Sega i Platinum Games prezentują nowe poziomy gry Bayonetta.

Bayonetta to nowa gra akcji, którą dla firmy SEGA przygotowuje nowopowstałe studio Platinum Games. Choć to zespół nowy, tworzą go twórcy gier z ogromnym doświadczeniem -- jednym z nich jest Hideki Kamiya, twórca słynnej serii Devil May Cry. W podobnym stylu będzie utrzymana również jedna z dwóch pierwszych gier Platinum Games, Bayonetta.

Reklama

Tytuł gry to jednocześnie imię jej bohaterki, seksownej wiedźmy z krągłą pupą, długimi czarnymi włosami (które potrafią zamienić się w specjalne używane przez nią bronie) oraz... okularami na nosie. Na razie twórcy nie są zbyt chętni by ujawniać tajniki fabuły, wiemy, że Bayonetta będzie walczyła z demonami, podobnymi do tych, które pojawiają się w serii Devil May Cry. Również system walki będzie w nowej grze podobny, ale w przeciwieństwie do Dantego czy Nero (bohaterów serii DMC) wiedźma korzystać będzie z broni palnej i białej trzymanej nie tylko w dłoniach, ale i... instalowanej w podeszwach butów. Podczas pokazu mieliśmy okazję przyjrzeć się takiej kombinacji w akcji -- trzymanymi w ręku katanami Bayonetta wyrzucała przeciwników w powietrze, a następnie podnosiła nogę w szpagacie, strzelała z zamontowanej w bucie strzelby, co kończyło się fontanną krwi. Całą rozgrywka ma być utrzymana w podobnym klimacie -- przesadzonym i karykaturalnym.

Twórca Bayonetty zapowiada, że będzie to "Devil May Cry do kwadratu" - gra akcji oparta na podobnych zasadach, ale z wielokrotnie bardziej intensywną rozgrywką. Dobrym na to dowodem był drugi z prezentowanych poziomów (w Lipsku odbyła się jego światowa premiera), który rozgrywa się na wieży zegarowej spadające w dół przepaści, na której bohaterka walczy z aniołami (mieczem, pistoletem, strzelbą...), a na końcu staje oko w oko z gigantycznym dwugłowym smokiem, który zamiast korpusu ma odwróconą głowę wielkiej statuy (Wolności?). Japończycy mają wyobraźnię...

Data premiery nie jest jeszcze potwierdzona, gra ukaże się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Platformy to Xbox 360 i PlayStation 3.

Wszystko o targach Games Convention 2008 na stronie gc2008.interia.pl.

INTERIA.PL/Click!
Dowiedz się więcej na temat: następca

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje