Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Katamari w końcu trafi na PS3

Jedyna w swoim rodzaju seria gier Katamari doczeka się odsłony na PlayStation 3 - na nową konsolę sony zmierza Katamari Damacy Tribute, remake pierwszej części z grafiką w 1080p.

Jak donosi najnowsze Famitsu, Namco Bandai przygotowuje dawno obiecaną odsłonę serii Katamari na konsolę PlayStation 3. Nie będzie to jednak port wydanej wcześniej na Xboksa 360 gry Beatiful Katamari. Nie chodzi też o zupełnie nową część. Wydawca postanowił dać właścicielom PS3 coś innego - remake'a jedynki (wydanej w 2004 roku na PS2), nazwanego Katamari Damacy Tribute.

Reklama

Z informacji z magazynu wynika, że zmian w stosunku do oryginału będzie kilka. Posiadaczom telewizorów ze wsparciem pełnego HD na pewno pierwsza rzuci się w oczy natywna rozdzielczość 1080p - Katamari powinny być nieco bardziej okrągłe niż zwykle. Poza tym, w grze będzie znacznie więcej przedmiotów do "zrolowania", co najmniej jedna nowa plansza (w czarno-białej kolorystyce) i nowe tryby rozgrywki (na razie bez konkretów). Premiera jeszcze w tym roku.

Kilka słów wyjaśnienia dla nieznających serii - w Katamari steruje się kulą, która wchłania wszystko, co jest od niej mniejsze i co uda się jej "zrolować", dzięki czemu staje się coraz większa i może "pochłaniać" niedostępne wcześniej obiekty, i tak dalej... Na początek, powiedzmy, zabawki w ogrodzie, a pod koniec całe miasta stają się jej częścią. Gdy dodać do tego zakręconą fabułę z Królem Całego Kosmosu i jego rodziną w rolach głównych, to wychodzi projekt, który mogli zrealizować tylko Japończycy. Wciąga.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje