Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Karty do gry Eye of Judgment możliwe do podrobienia

Eye of Judgment to ciekawa produkcja na PS3, która niedawno zadebiutowała na rynku.

Jest to stworzona we współpracy z Wizards of the Coast (m.in. Magic the Gathering) gra karciana, w której prawdziwe karty odczytywane są przez znajdującą się w zestawie kamerę, a to, co reprezentują, przedstawiane jest na ekranie. Według wcześniejszych zapowiedzi karty miały być nie do podrobienia, rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna.

Reklama

Jak bowiem donosi wiele serwisów, w tym Kotaku, którego redaktor osobiście sprawdził sprawę, karty z łatwością można kopiować, a kamera prawidłowo odczyta je nawet wtedy, kiedy wydrukowane będą na słabej atramentowej drukarce z kiepskiej jakości jpg-a.

Na każdej karcie znajdują się standardowe dla tego typu produkcji elementy: obrazek, opis i charakterystyki liczbowe. Poza tym na obrzeżach nadrukowane są czarne prostokąty zawierające informacje o danej karcie, które sczytywane są za pośrednictwem kamery. W rzeczywistości nieistotna jest więc jakość obrazka i wyrazistość napisu. Liczy się jedynie to, by fragment z kodem był czytelny.

Gracze zostali więc postawieni w niekomfortowej sytuacji, ponieważ grając online nie będą wiedzieć, czy ich przeciwnik czasami nie korzysta z podrobionych kart. Może to skutecznie zniechęcić do zabawy w kolekcjonowanie kart, zbieranie jak najpotężniejszej talii i pokonywanie dzięki niej oponentów - a przecież głównie o to chodzi w karciankach.

Dowiedz się więcej na temat: karty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje