Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Jak wyglądać będzie konsolowa wersja Battlefield 3?

Producent nadchodzącego Battlefield 3 oznajmił, że wymieniona produkcja będzie działać na konsolach w rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. To wszystko dla zachowania odpowiedniej liczby detali na ekranie.

To że Battlefield 3 najlepiej będzie wyglądać w wersji na PC nie powinno nikogo dziwić. W końcu konsole stacjonarne są już z nami na rynku od ponad pięciu lat i jakby nie było swoje już przeszły. Producenci tacy jak DICE chcą jednocześnie, aby ich najnowsze produkcje były równie ładne w wersjach na komputery jak i PS3 i Xboksa 360. To wymaga z kolei pewnych kompromisów jak zmniejszenie rozdzielczości, czy płynności samej gry.

Reklama

Na temat Battlefield 3 w wersji na konsole podniosły się głosy podczas niedawnego pokazu tego tytułu w programie Late Night with Jimmy Fallon. DICE zaprezentowało tam swojego nowego FPS-a, grając na PS3. Później na Twitterze producenta gracze zadali kilka pytań odnośnie tego co mogli zobaczyć.

Przede wszystkim rzuciło się w oczy to, że Battlefield 3 został pokazany w niskiej rozdzielczości, a także liczba klatek animacji nie była zbyt wysoka w porównaniu do tego, co wcześniej widziano na E3 w wersji na PC. Dlaczego więc na konsole gra prezentuje się gorzej?

"Sądzimy, że wielkie poziomy, duża ilość graczy, wspaniałe efekty, destrukcja, pojazdy i różnorodna rozgrywka są ważniejsze niż 1080p" - twierdzi Johann Andersson z DICE.

"Czy to jest jakiś wstyd? Nazwijcie jedną grę FPS, która działa na konsolach w 1080p. My musielibyśmy zrobić olbrzymie cięcia w samej rozgrywce" - czytamy wypowiedź przedstawiciela DICE.

Battlefield 3 pojawi się na PC, PS3 i Xboksa 360 w październiku tego roku. Zapewne będzie to jedna z najgłośniejszych premier w ostatnim czasie. Do walki z produkcją od DICE stanie zapewne Call of Duty: Modern Warfare 3. Ciekawe która gra wyjdzie zwycięsko z batalii? Przekonamy się już niebawem i oby nie była to tylko walka na rozdzielczość i ilość klatek.

Fragment rozgrywki z gry Battlefield 3 na PS3:

Dowiedz się także, dla jakiej grupy docelowej nadawać się będą nowe odsłony gier Modern Warfare i Battlefield

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje