Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Hity z PSP trafią na PS3 w nowych wersjach

Sony za wszelką cenę chce wykorzystać gry z PSP na wiele sposób. Tym razem poza telefonem Xperia Play, w hity z przenośnej konsolki zagramy także na PS3.

Koncern chce bowiem wydać specjalną wersję gier o nazwie PSP Remaster. Będą to najciekawsze gry z PSP w nowej, ulepszonej odsłonie. Przede wszystkim ważne jest jednak to, że PSP Remaster to produkcje przeznaczone na PS3, czyli nagrane zostaną na Blu-ray Disc.

Reklama

Grafika zostanie dostosowana do możliwości "dużej" konsoli Sony, więc całość zobaczymy w HD, a także z użyciem stereoskopowego 3D. Gry z serii PSP Remaster mają także zostać przystosowane do obsługi za pomocą kontrolera Sixaxis.

Co ciekawe, to produkcje z nowej serii będą miały system transferu danych łączący dwie konsole - przenośną PSP i stacjonarną PS3. Dzięki temu możliwe stanie się przenoszenie stanów gry z jednej wersji na drugą. Przykładowo kończąc rozgrywkę na PS3, będzie można bez problemu kontynuować ją w tej samej grze na PSP.

Wygląda to na podobne rozwiązanie, do którego przymierza się Nintendo ze swoją nową konsolą. Spekuluje się bowiem, że Project Cafe ma mieć w zestawie kontroler z dotykowym ekranikiem, dzięki któremu właśnie dane nam będzie kontynuowanie gry z dala od konsoli stacjonarnej.

Na razie tylko w Japonii

W tej chwili Sony przewiduje wydanie gier z serii PSP Remaster jedynie w Japonii. Tam już niedługo ma się pojawić pierwsza gra, czyli Monster Hunter Portable 3rd HD Version od Capcomu. Zapewne koncern zdecydował się na ten tytuł, ponieważ cieszy się on ogromną popularnością w Japonii. Sprzedano tam ponad 4,5 mln egzemplarzy tej gry.

Miejmy jednak nadzieję, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej na temat PSP Remaster i że gry z tej serii trafią także do Europy. Być może Sony zdradzi coś nowego na temat tego projektu już przy okazji czerwcowych targów E3 w Los Angeles.

Dowiedz się więcej na temat: Za wszelką cenę | hity

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje