Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

GT5 Prologue najczęściej kupowaną grą na Wyspach

Jak widać, exclusive'y dla PS3 też potrafią się sprzedawać w ilościach, gwarantujących im pierwsze miejsce w zestawieniu najczęściej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii.

Wyczynu tego dokonała produkcja studia Polyphony D., Gran Turismo 5 Prologue.

Reklama

Seria Gran Turismo, od zawsze związana z konsolami Sony, obchodzi swe dziesiąte urodziny. Dla uczczenia tej okrągłej rocznicy, japoński gigant wydał Gran Turismo 5 Prologue, będące niejako zaproszeniem do GT5, które nie ukaże się jednak zbyt prędko. Jak się okazuje, już Prologue potrafił przyciągnąć do siebie rzesze fanów - i to w dodatku tak duże, że wylądował na pierwszym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych gier w Wielkiej Brytanii w minionym tygodniu.

Warto zwrócić uwagę, że produkcja ta jest exclusive'em dla konsoli PS3, a tym niezwykle trudno jest przebić się na sam szczyt rankingu. Zazwyczaj w fotelu lidera zasiadają bowiem produkcje multi-platformowe, ewentualnie te, które przeznaczone są wyłącznie na konsole Nintendo lub Xboksa 360. Tym większy prezent na swoje dziesięciolecie sprawiła sobie zatem marka Gran Turismo.

Na drugim miejscu rankingu, ze względu na 50-procentowy spadek popularności uplasował się lider z ubiegłego tygodnia, Rainbow Six Vegas 2. Podium zamyka zaś kolejny triumfator wcześniejszych zestawień, Mario & Sonic at the Olympic Games. Wielki powrót odnotował za to tytuł Konami, Pro Evolution Soccer 2008 (miejsce 4.), przede wszystkim ze względu na premierę na Wii. Jedynym debiutantem w stawce dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na Wyspach jest Viking: Battle for Asgard od Segi.

A oto pełne zestawienie:

1.Gran Turismo 5 Prologue (PS3)

2.Rainbow Six Vegas 2 (PS3, X360)

3.Mario & Sonic at the Olympic Games (Wii, DS)

4.Pro Evolution Soccer 2008 (PC, PS2, PS3, PSP, X360, Wii, DS)

5.Guitar Hero III: Legends of Rock (PS2, PS3, X360, Wii)

6.Sega Superstar Tennis (PS2, PS3, X360, Wii, DS)

7.Call of Duty 4: Modern Warfare (PC, PS3, X360, DS)

8.Viking: Battle for Asgard (PS3, X360)

9.FIFA 08 (PC, PS2, PS3, PSP, X360, Wii, DS)

10.Dr Kawashima's Brain Training (DS)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje