Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dlaczego PlayStation 3 zmieniło logo?

Przy okazji przejścia Sony na wersję Slim PlayStation 3, japoński gigant postanowił zmienić także logo swojej konsoli.

Teraz Kaz Hirai tłumaczy dlaczego poczyniono ten krok.

Reklama

Jedną z charakterystyczniejszych cech PlayStation 3 było logo konsoli. W obecnej generacji Sony zaskoczyło swoich fanów wykorzystując w materiałach promocyjnych pełną nazwę konsoli zamiast zwyczajowego skrótu "PS3". Teraz to ulega zmianie - wersja Slim czarnulki powraca do starego formatu loga. Dlaczego? Przecież dzięki czcionce a` la Spider-Man znaczek miał wyraźny, agresywny charakter i bardzo dobrze nawiązywał do specyfiki PlayStation. Okazuje się, że Sony nie zrobiło tego tylko i wyłącznie z powodu własnego widzimisię.

"Chcieliśmy upewnić się, że wyznaczamy nowy kierunek dla PS3. Logo z wielką literą P i małą S zawsze było naszym znakiem i zawsze kojarzyło się z grami wideo. Chcieliśmy przywrócić ten sposób myślenia (...) Chcieliśmy także pokazać, że wracamy do naszych korzeni.

Czy jest na to lepszy sposób niż powrót do starego loga? To wymaga sporo wysiłku w kwestii organizacji. Jeżeli chodzi o praktyczne zastosowanie, to napis "PlayStation 3 był zbyt rozciągnięty, przez co na billboardach stawał się on niewidoczny. To nie zdawało egzaminu pod względem marketingu" - powiedział w rozmowie z Times Online Kaz Hirai, szef SCEI.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | logo | PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje