Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Co Sony sądzi o obniżce cen Xboksa 360?

Cena Xboksa ostatnio spadła w Stanach Zjednoczonych. Z pewnością jest to zabieg będący częścią przygotowań Microsoftu do sezonu świątecznego. Jak to odbiera Sony? Spokojnie.

Amerykańska obniżka ceny Xboksa 360 stała się faktem - wersję Arcade konsoli można nabyć już w cenie 199 USD. Kwota ta stanowi połowę ceny sklepowej PlayStation 3 (399 USD) i jest niższa o ponad 50 USD niż ebayowa cena Wii. Czy to oznacza problemy dla Sony w trakcie zbliżającego się sezonu świątecznego? "S" uważa, że nie. Firma wychodzi bowiem z prostego założenia: "Jesteśmy pewni, że klienci podejmują dobre decyzje na podstawie wartości. Wiemy, że PS3 oferuje bardzo wiele - wbudowany odtwarzacz Blu-ray oraz najbardziej zróżnicowany i najlepszy katalog zbliżających się premier w całym przemyśle. Dzięki LittleBigPlanet, Resistance 2 i Motorstorm jesteśmy pewni, że sprzedaż w te święta będzie dobra".

Reklama

Z kolei Michael Pachter uważa, że kolejne sklepowe niedobory Wii na półkach sklepowych mogą skutecznie spowodować migrację klienteli do stoisk z Xboksem 360.

"Wydaje się, że Xbox może stać się zastępczym prezentem dla Wii. Co więcej - uważam, że to kwestia samej niższej ceny. Myślę, że posiadacze Wii mogą rozważyć zakup "next-genowej" konsoli i będą z uwagą patrzeć na Xboksa 360 za 199 USD. Sony nie jest zbyt konkurencyjne, z ceną na pułapie 399 USD, dla ludzi świadomych kosztów".

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: xbox 360 | Sony | 360

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje