Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ambitne plany Capcomu

Resident Evil 5 to gra, w której sternicy Capcomu pokładają największe nadzieje. Liczą, że produkcja ta sprzeda się w liczbie przekraczającej trzy miliony egzemplarzy.

Capcom opublikował niedawno swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał 2009 roku. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się wreszcie kiedy na półkach sklepowych pojawi się Street Fighter IV, oficjalnie potwierdzono również to, o czym mówiło się od dawna - Resident Evil 5 ukaże się także w wersji na PC. Właśnie w ostatnim z wymienionych tytułów Capcom pokłada największe nadzieje w kategorii sprzedaży. Władze japońskiej firmy liczą, że piąta część słynnej serii z gatunku survival-horror osiągnie pułap 3,2 miliona rozprowadzonych egzemplarzy. To dość dużo, choć najwięksi mogą pochwalić się znacznie lepszymi rezultatami. Wystarczy przypomnieć, że przez ok. półtora miesiąca Call of Duty 4: Modern Warfare osiągnął sprzedaż przeszło 7 milionów sztuk, a GTA IV trafiło już w ręce przeszło 10 milionów odbiorców.

Reklama

Tym niemniej planowany dla Resi 5 wynik to ambitny cel - zwłaszcza przyjumjąc, że seria ta nie jest tak słynna, jak dwie wyżej wymienione (co nie zmienia faktu, że RE4 (PS2) na portalu Metacritic szczyci się średnią 96/100). Pozostałe tytuły mają natomiast osiągnąć następujące pułapy:

Dowiedz się więcej na temat: plany

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje