Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Alan Wake nie dla użytkowników PlayStation 3?

Alan Wake jest jedną z ciekawszych pozycji na konsole aktualnej generacji. Pozycją, w którą chętnie zagraliby także posiadacze konsoli z logo Sony. Czy są na to jakiekolwiek szanse?

Chłopaki z Remedy pracują aktualnie na nowym tytułem z serii, która ukazać ma się za pośrednictwem elektronicznej dystrybucji Xbox Live Arcade oraz ogłosili także rozpoczęcie prac na przeniesieniem pierwszej odsłony na PC. Co jednak z PlayStation 3?

Reklama

Zgodnie z informacją zamieszczoną na forum społeczności zrzeszającej miłośników serii Alan Wake, nadal nie ma ostatecznej decyzji w tym temacie. Wiemy już, że wydaniem produkcji na PC zajmie się fińska ekipa. Microsoft wciąż jednak pozostaje wydawcą Alan Wake's American Nightmare, które pojawi się w XBLA na początku tego roku i nadal posiada prawa wydawnicze do pierwszej odsłony.

"Chciałbym wyjaśnić, że Microsoft sfinansował produkcję pierwszej części Alan Wake i chociaż nie mają nic przeciwko temu, że sami wydamy grę w wersji na PC, to mało prawdopodobne, aby ucieszyli się z przeniesienia tego tytułu na konsolę konkurencji. Pomimo faktu, że jesteśmy właścicielami marki Alan Wake, nie posiadamy praw do dystrybucji gry na konsoli PlayStation 3. Zresztą technicznie byłoby to znacznie trudniejsze niż zrobienie portu na PC" - tłumaczy Markus Maki z Remedy Entertainment.

Oczywiście to zrozumiałe posunięcie ze strony producenta. Wszyscy gracze, którzy nie posiadają konsoli Xbox 360, a chcieliby sprawdzić ten tytuł powinni rozważyć zakup gry w wersji na PC. Alan Wake jest dobrze napisanym i trzymającym w napięciu wirtualnym thrillerem. Już nie możemy doczekać się kolejnych przygód głównego bohatera, nawet pomimo faktu, iż pojawi się tylko na konsoli Microsoftu.

Battlefield 3: FAMAS zbyt przesadzoną bronią

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje