Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Aerosmith wyłącznie dla serii Guitar Hero

Activision ujawniło, że zapowiedziana na czerwiec nowa odsłona serii Guitar Hero z zespołem Aerosmith w roli głównej to nie jedyny efekt współpracy z tą kapelą - podpisano umowę, dzięki której jej utwory przez jakiś czas nie pojawią się w żadnej innej konkurencyjnej grze muzycznej (czytaj: Rock Bandzie).

Amerykański Newsweek poinformował, że zespół Aerosmith dogadał się z firmą Activision w sprawie czasowej (nieokreślonej dokładnie) wyłączności na swoje utwory dla serii Guitar Hero.

Reklama

"Mogę ujawnić, że faktycznie udało nam się pozyskać tę kapelę - razem z całym katalogiem jej piosenek - jako 'exclusive'" - powiedział Tom Riley, wiceprezes ds. muzyki u tego wydawcy. Co prawda na czerwiec zaplanowana jest premiera gry Guitar Hero: Aerosmith, więc jest jasne, że grupa blisko współpracuje z twórcami, ale tego typu umowa to nowość w branży.

Wygląda na to, że konkurencyjny Rock Band obejdzie się smakiem i pozostanie mu tylko dostępny od jakiegoś czasu numer Train Kept a Rollin', natomiast wszyscy ci, którzy mają nadzieję na zagranie innych hitów Aerosmith musieli obrócić się w kierunku serii duetu Neversoft&Activision. Dream On, Harmonix&EA? Na to wygląda, ale konkurencja może zdecydować się na podpisanie podobnego porozumienia z innym zespołem, na co druga strona znowu odpowie tym samym... To prawdopodobny scenariusz, chociaż niezbyt optymistyczny dla końcowego odbiorcy - graczy.

Co z tego tak naprawdę wyniknie, zobaczymy z czasem.

Dowiedz się więcej na temat: utwory | rock | W roli głównej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje