Reklama

Zawód: producent map do LittleBigPlanet

Modding jest zazwyczaj motywowany uwielbieniem dla danej gry. Amatorzy robią darmowe mapy i dodatki, niejednokrotnie przewyższające jakością komercyjne produkty.

Jednak w przypadku "gry" LittleBigPlanet na PS3 użytkownicy będą mieli okazję zamienić swoją inwencję i umiejętności na prawdziwe pieniądze.

Na wirtualnych światach już niejeden gracz dorobił się sporych pieniędzy. Chociażby w Second Life działa kilka firm, które zajmują się wystrojami wnętrz lub projektowaniem domów. Zazwyczaj wystarczy odrobina chęci i dobry pomysł, bowiem ludzi chcących przenieść swój dobrobyt nawet do "wirtuala" w dzisiejszych czasach nie brakuje.

Kolejną okazją, tym razem skierowaną bardziej do prawdziwych graczy, do zarobku będzie... LittleBigPlanet. Przynajmniej tak wynika ze słów Davida Reevesa, szefa europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment: "To, co staramy się zrobić z LittleBigPlanet, jest podobne do efektu połączenia iTunes i eBaya. Gdy jakaś firma lub osoba wykaże się naprawdę dobrymi poziomami lub dodatkami, to w przyszłości będą oni mogli sprzedawać swoje dzieła i zarabiać na tym pieniądze".

Reklama

Aby jeszcze delikatnie połechtać chciwość graczy Reeves dodał: "Możliwe, że wkrótce zobaczymy pierwszego milionera, który dorobił się na LittleBigPlanet".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy