Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation 3 nie stoi wcale tak źle w "Europie"

Firma GfK Chart-Track ma dobre wieści dla fanów PlayStation 3 - konsola ta jest tylko 1 milion egzemplarzy za Xboksem 360 w Europie Zachodniej.

Jeszcze nie tak dawno staraliśmy się zanalizować, co Sony robi źle w marketingu PlayStation 3. CNN i Washington Times już prorokowały koniec "czarnulki", ale jak się okazuje - wciąż nie oddaje ona europejskiego meczu na rzecz Xboksa 360.

Reklama

Firma GfK Chart-Track zajmuje się gromadzeniem europejskich danych sprzedaży produktów i wraz z najnowszym zestawieniem przychodzą do nas dobre wieści. Są one dobre dla PlayStation 3 i japońskiego giganta produkującego tę konsolę. Otóż okazuje się, że PS3 w "Europie" jest tylko 1 milion sprzedanych egzemplarzy za Xboksem 360! Od startu, na Starym Kontynencie sprzedało się aż 7 milionów sztuk najnowszej stacjonarki Sony.

Niestety, ale musimy upuścić trochę powietrza z tego balonu radości - GfK Chart-Track zbiera co prawda "europejskie dane", ale w tym przypadku chodzi jedynie o Zjednoczone Królestwo, Francję, Niemcy, Hiszpanię i Włochy. Zatem podane wcześniej statystyki nie uwzględniają sytuacji panującej w całej Wschodniej Europie, w tym także Polsce. Teren ten wciąż jest wielką niewiadomą - czy tutejsi gracze pozostali wierni marce Sony? Czy też może, jako mieszkańcy biedniejszego rejonu, skusili się na możliwość przerabiania Xboksa 360? Jakby nie było, sukces w starciu z Microsoftem w majętniejszej części Europy wciąż nie jest poza zasięgiem Sony.

Dowiedz się więcej na temat: 360 | firma | Sony | PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje