Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Obniżenie ceny PlayStation 3? Nie w 2007 roku

Zgodnie z oczekiwaniami, firma Sony nie potwierdziła licznych spekulacji, według których jeszcze w bieżącym roku miałoby dojść do obniżenia ceny konsoli PlayStation 3.

Informację tę ujawnił w trakcie targów Tokyo Game Show Kazuo Hirai, aktualny prezes Sony Comuputer Entertainment.

Reklama

Hirai oznajmił, że "nie powinniśmy spodziewać się żadnych niespodziewanych ruchów, mogących doprowadzić do obniżenia aktualnej ceny PS3". Dodał także, że choć jest to ważny aspekt z punktu widzenia każdego producenta konsoli, to jednak znacznie wyższym priorytetem traktowana jest kwestia poszerzenia listy tytułów dostępnych dla danej platformy, w największym stopniu wpływających na jej sprzedaż. Warto zauważyć, że wypowiedź Hirai'a nie zamyka jednak przed Sony możliwości wprowadzenia na rynek PS3, wyposażonej w dysk twardy o pojemności 40 GB. Nowa wersja, o której plotkuje się już od pewnego czasu, mogłaby trafić do sprzedaży po odpowiednio niższej cenie.

Przypominamy, że obecnie konsola PlayStation 3 jest najdroższym z tzw. next-genów. W Europie można ją nabyć za sugerowaną cenę 599 Euro, w Stanach Zjednoczonych kosztuje natomiast 599 dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | obniżenie | PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje