Granie na rzecz odchudzania!

Firma Gymkids zapowiedziała nietypowy kontroler Step2Play, z pomocą którego młodociani gracze będą mogli zrzucić zbędne kilogramy podczas korzystania ze swoich ulubionych tytułów konsolowych. Podobnych wynalazków jest o wiele więcej - pisze American Inventor Spot.

I tak chociażby, aby pozbyć się śladów otyłości, możemy zamówić zestaw GameRunner. Jest to bieżnia do której podłączony jest kontroler do konsoli. Produkt zalecany jest dla fanów pierwszoosobowych strzelanek. Innymi słowy: poruszając się w grze, musimy poruszać się też w realnym świecie. Cena: 495 dolarów.

Nieco inne rozwiązanie stanowi Exer-station, gigantyczny joystick. Gracz podczas zabawy musi siłować się z przyrządem o sporej wielkości, co ma mu rzekomo pomóc w budowaniu mięśni. Kontroler można podłączyć do konsoli z linii PlayStation, Xbox i GameCube. Cena: 199 dolarów.

Nieporównywalnym rozwiązaniem jest Entertrainer. Nie jest to kontroler, lecz podłączany do odbiornika telewizyjnego lub radia przyrząd mierniczy. Urządzenie liczy uderzenia naszego serca i stymuluje bodźce do zmotywowania naszych ruchów. Do tego sprzęt ten można zsynchronizować z rozmaitymi urządzeniami do ćwiczeń. Cena: 139,99 dolarów.

Pośród odchudzających produktów znalazły się też produkcje z serii "Dance Dance Revolution". Stworzona przez Konami gra wymaga wytańczenia utworów według pojawiających się na ekranie instrukcji. Wciągająca zabawa wyciśnie poty z każdego. Cena: od 65 dolarów.

"EyeToy Kinetic", wydana na PlayStation 2 gra korzystająca z małej kamerki śledzącej ruchy gracza, również może posłużyć za zestaw do domowych ćwiczeń. Stając naprzeciw kamery i telewizora musimy wykonać rozmaite ruchy, walcząc z wirtualnymi przedmiotami lub tańcząc. Cena: 49,44 dolarów.

"Tetris Weightlifting" to wynalazek Tima Tuckera z Indiana University. Badacz opracował przyrząd do podnoszenia ciężarów, z pomocą którego sterujemy blokami opadającymi na ekranie. Produkt nie znajduje się jednak w komercyjnym obiegu.

Raport, jako ostatnie rozwiązanie do poprawienia kondycji gracza, wymienia konsolę Nintendo Wii, która zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Za sprawą wyposażonego w czujnik ruchu kontrolera prawdopodobnie będziemy machać rękami, aby odbijać piłki, ciąć mieczem, rzucać kręgle itd. Na Starym Kontynencie sprzęt będzie dostępny od 8 grudnia za 249 euro.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kontroler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy