Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Folding@home wspiera milion posiadaczy PS3

Użytkownicy konsoli PlayStation 3, biorący udział w projekcie Folding@home, biją kolejne rekordy.

Z danych udostępnionych przez firmę Sony wynika, że od 7 marca 2007 roku inicjatywa Uniwerystetu w Stanford wsparta została przez milion właścicieli najnowszej stacjonarnej platformy japońskiego koncernu.

Reklama

Oznacza to, że każdego dnia do projektu dołączało średnio 3,000 posiadaczy PS3. Wspierają oni za pośrednictwem mocy obliczeniowej swoich konsol badania nad fałdowaniem białek, co może doprowadzić do odkrycia lekarstwa na raka i inne poważne choroby (m.in. chorobę Parkinsona i Alzheimera). Przypominamy, że funkcjonowanie projektu opiera się o zasady tzw. sieci rozproszonych, których moc obliczeniowa powstaje poprzez połączenie wchodzących w ich skład komputerów. Folding@home jest obecnie największą tego typu siecią na świecie.

Spore zaangażowanie użytkowników PlayStation 3 nie umknęło uwadze osoby zarządzającej projektem. Vijay Pande podziękował wszystkim popierającym projekt, oznajmiając, że udział tak sporej liczby osób pokazuje dobitnie jak trafna była decyzja o dołączeniu do projektu firmy Sony.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje