Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Exclusive'y na PS3 sprzedają się o 45% lepiej

Jak twierdzi analityk firmy EEDAR, Jesse Divinich, posiadacze PlayStation 3 o wiele chętniej sięgają po exclusive'y niż po tytuły multiplatformowe. Czy jest to jednak dobra wiadomość?

Jesse Divinich z firmy analitycznej EEDAR uważa, że jeżeli chodzi o gusta posiadaczy PlayStation 3, to stoją oni murem za exclusive'ami. Jeżeli wierzyć Divinichowi, to gry na wyłączność danej platformy sprzedają się o 45% lepiej na PS3 niż na Wii czy X360. Oczywiście mowa o obliczeniach względem tytułów wydawanych na kilka systemów. Wbrew pozorom nie jest to dobra wiadomość. Oznacza to bowiem, że "peesowcy" kupują głównie systemowe exclusive'y, czyli te tworzone w większości przez Sony. Co za tym idzie - deweloperzy zewnętrzni będą mieli mniejszą ochotę na produkowanie nowych gier na PlayStation 3. W ich interesie jest przecież sprzedanie danego tytułu i na X360 i na PS3, bo zależy im na zysku. Jeżeli ich tytuły będą schodziły słabo na "czarnulce", może to doprowadzić do sytuacji, gdy cała zabawa przestanie być opłacalna. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że stworzenie gry na X360 czy Wii jest o wiele tańsze niż w przypadku PS3. Całość sprowadza się do jednego -mniejszej biblioteki gier, a to właśnie ona jest przez wielu brana pod uwagę przy wyborze konsoli.

Reklama

Jeżeli Sony nie zacznie stymulować sprzedaży gier od studiów trzecich, wygrana PlayStation 3 w tej generacji konsol może stanąć pod dużym znakiem zapytania. Mamy nadzieję, że nie, bo istnienie konkurencji jest jak najbardziej w interesie graczy.

Dowiedz się więcej na temat: wiadomość | PlayStation Vita | firmy | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje