Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

EveryBody's Golf

Jeśli zależy Ci na przyjemnej i mocno arcade'owej zabawie, gdzie grywalność i frajda płynąca z grania sięga elektronicznego zenitu, to trafiłeś w dziesiątkę. "Everybody's Golf" zabierze Cię tam, gdzie dawno nie zabrała nas żadna gra na PlayStation 2...Śladami Tigera Woodsa

Od zawsze fascynowały mnie dziedziny sportu, w których nie siła, a umysł i precyzja grały pierwsze skrzypce. Bawling, billard czy golf to zabawa dla samej elity. Ludzi z charakterem, gdzie nie tylko umięśniona sylwetka, ale przede wszystkim perfekcyjne wyczucie i moc doświadczenia uczyni nas najlepszymi.

Bez ściemniania - strasznie się ucieszyłem na widok nowej gry z pod ręki firmy Sony, gdzie to właśnie ja mogę stać się idolem ze szklanego ekranu. Powiem szczerze, że zawsze sprawiały mi ogromną frajdę gry, zwłaszcza te sportowe, gdzie tworząc własną postać mogłem się stać super gwiazdą. Co prawda "Everybody Golf" nie jest taką typową produkcją, jakby się mogło wydawać, niemniej jednak moje marzenia się spełniły...

Everybody's wanted play

Po pierwsze zaznaczę, iż gra ta jest skierowana zarówno do tych najmłodszych, jak i najstarszych. Decyduje o tym nie tylko bardzo bajkowa szata graficzna, ale sama rozgrywka, możliwość dostosowania poziomu trudności do własnych umiejętności oraz sama otoczka gry.

Do dyspozycji mamy małe zawody, wielkie turnieje, możliwość wyzwania wybranego zawodnika na pojedynek lub sklep, gdzie możemy wydać zarobione przez nas punkty. Są tam nie tylko nowe, lepsze kije golfowe, ale również piłeczki, książki, nowi gracze czy tory i turnieje.

Kiedy już przyjrzymy się dostępnym opcjom, czas zacząć karierę, gdzie wybierając odpowiedniego dla nas zawodnika, stawiamy pierwsze kroki na arenie międzynarodowej. Oczywiście każdy z dostępnych golfistów różni się od siebie wyglądem, płcią, narodowości, charakterem, sposobem mówienia czy najważniejszymi: techniką i umiejętnościami uderzania piłeczki. Warto również zaznaczyć, iż na początku ilość dostępnych profili jest dość skromna, ale w miarę zdobytych pucharów, punktów i doświadczenia, pojawiają się nowi, lepsi zawodnicy.

Kiedy już wybierzemy interesującego nas golfistę, trzeba będzie zdecydować się na dany turniej. Najpierw przydałoby się przybliżyć Wam dostępne turnieje i ich rodzaje. Mini Game - to nic innego jak takie małe turnieje, gdzie startują zazwyczaj średni zawodnicy, a ilość dołków nigdy nie przekracza dziewięciu. Normalne zawody, gdzie liczba "holes'ów" wynosi osiemnaście, charakteryzują się zmiennymi warunkami pogodowymi oraz bardzo dużą liczbą zróżnicowanych uczestników. Oprócz tego same zawody można rozróżnić na te amatorskie, open oraz mega profesjonalne.

Jakość tkwi w szczegółach

Dobra, tyle z pustych faktów, czas przejść do konkretów. Od razu się przyznam, że golfista ze mnie żaden, choć spędziłem kilkadziesiąt godzin na prawdziwym polu. Poza tym często grywam na ogrodzie (sic!) z faktu posiadania własnego sprzętu, wiem, na czym polega "fałsz" lub czym jest i jak wygląda "żelazo" oraz oglądałem świetny "Tin Cup" i "The Legand of Bagger Vance". Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak większość z Was pewne niuanse są dla mnie nieznane, a sposób strategii i dostępnych technik nie do pojęcia. Niemniej jednak okiem laika pozwolę sobie przybliżyć samą architekturę dostępnych lokacji oraz dopracowaną i bardzo dobrą stronę techniczną gry.

Po dłuższym kontakcie oraz dziesiątkom godzin spędzonym na wirtualnych polach golfowych stwierdzam z pełnym przekonaniem, że prezentują one najwyższy konsolowy poziom. Po pierwsze mnogość zróżnicowanego podłoża, następnie ilość przeszkód terenowych, takich jak "bunkry", oczka wodne, górki, wzniesienia, roślinność czy sama przyroda, tworzą bardzo wskazany i efektowny nastrój gry. Kibice skandujący i przeżywający każde Twoje uderzenie, niesforny wiatr płatający figle Twoim uderzeniom, "caddy" próbujący pomóc Ci w ocenie wyzwania - skutecznie budują klimat wielkiego turnieju. W tle stojący samochodzik golfowy, wielkie hotele czy chińskie budowle to już tyko szczegóły. Dodatkowo, każda lokacja różni się od siebie i tak np.: Hawaje charakteryzują się pięknymi plażami, ale i silnym, bardzo utrudniającym grę wiatrem; Japonia sporą ilością wodnych przeszkód, a Chiny z kolei popisują się Wielkim Murem.

Dowiedz się więcej na temat: zawody | turniej | uderzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje