Reklama

Devil May Cry 4 na PC i Xboxa 360

Czyżby kolejny exclusive PlayStation 3 zmieniał swój statut? Najwyraźniej tak – jedna z najbardziej znanej serii slasherów może zmierzać na PC i Xboxa 360.

Coraz więcej mówi się o tym, że produkcja gier na wyłączność staje się nieopłacalna. Wielkie produkcje to koszt około 20 milionów dolarów, a często drugie tyle trzeba przeznaczyć na promocję. W świetle tych faktów trudno nie zauważyć, że wydawanie takiego tytułu na jedną platformę może nie pozwolić na zwrot kosztów, nie mówiąc już o wygenerowaniu zysków.

Przedstawiciel Capcomu na USA i Europę przyznał właśnie, że firma postanowiła skupić się na tworzeniu jak największej bazy użytkowników i chce ograniczyć ilość gier wydawanych ekskluzywnie. „To oświadczenie można odczytać jako znak, że fani PlayStation 3, Xboxa 360 i PC będą mogli cieszyć się jedną z naszych wiodących serii” – sugeruje Mark Beamont. Jest już pewne, że ową serią będzie Devil May Cry, a dokładnie część z numerkiem 4, której porzedniczka ukazała się zresztą na PC. O wersji na XBoxa 360 spekuluje się już od dawna, także można uznać w zasadzie za pewne, że przygody Nero i Dantego zawitają nie tylko na PlayStation 3, a również na konsolę Microsoftu i komputery osobiste.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy