Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Capcom się chwali

Japońska firma-legenda ujawniła swoje wyniki finansowe za zakończony w marcu rok fiskalny.

Tym samym uaktualniona została lista ich najlepiej sprzedających się tytułów, do których dołączyły właśnie dwie najnowsze gry firmy.

Reklama

Pamiętacie być może, jak w listopadzie pisaliśmy o podsumowaniu wyników sprzedaży wszystkich gier Capcomu. Na pierwszym miejscu wtedy znajdowała się gra Street Fighter II i do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło (pod tym linkiem znajduje się top 10, oraz wszystkie pozostałe pozycje na liście 44 gier z wynikiem powyżej miliona sztuk). Tymczasem teraz do pierwszej dziesiątki brawurowo wbiły się dwa świeże tytuły - na trzecim miejscu widnieje Resident Evil 5 ze sprzedażą na poziomie 4,4 miliona sztuk, a ósma pozycja należy do czwatrego Street Fightera (2,5 miliona sztuk). Zwazywszy na to, że sprzedaż obydwu gier w najbliższym czasie raczej nie ustanie (szczególnie po premierze wersji na PC), można spokojnie założyć, że RE5 dobije do srebrnego medalu, a SFIV wyprzedzi trzeciego Residenta, który obecnie jest na miejscu 5 z wynikiem 3,5 miliona sztuk.

Gratulujemy sukcesu i zyczymy wielu kolejnych w przyszłości. Tymczasem posiadaczom komputerów osobistych, którzy przekrwionymi oczami zazdrośnie zerkają na kolegów posiadających PS3 i X360, przypominamy - wszystkie ważniejsze tytuły Capcomu pojawią się w tym roku również na PC.

Dowiedz się więcej na temat: wyniki finansowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje