Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Będzie demo Heavy Rain

W trakcie targów gamescom producent gry Heavy Rain, David Cage, stwierdził, że jej wersja demonstracyjna jest całkiem możliwa.

Dziś nie "jest już możliwa", a "jest pewna". I potwierdził to sam Cage!

Reklama

W rozmowie z serwisem G4 twórca oznajmił, iż jego ekipa pracuje obecnie nad wersją demo Heavy Rain, co, jak dodał, jest dla całego zespołu niezwykłym wyzwaniem. A to dlatego, że znalezienie odpowiedniej sceny, która mogłaby przekazać graczom, jaką produkcją jest naprawdę Heavy Rain, jest bardzo trudne.

"Jeśli np. pokażemy scenę akcji, niektórzy gracze pomyślą, że o tym traktuje cały Heavy Rain. Problemem jest to, że każda scena gry oferuje kontekstową rozgrywkę, która jest czymś bardzo trudnym do wyjaśnienia i przekazania w pojedynczym demie. A dema są często obosiecznym mieczem: jeśli go nie wypuścisz, gracze mogą pomyśleć, że masz coś do ukrycia" - tłumaczy Cage.

"Znamy wiele dobrych gier, które nie skończyły, jako wielkie hity, ponieważ ich demo nie było w stanie przekazać jakości, jaka kryła się za finalną wersją produkcji" - wyjaśnia. "Ponieważ Heavy Rain jest czymś zupełnie nowym, musimy znaleźć odpowiednią scenę, by ją zaprezentować" - dodaje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje