Reklama

Bad Company 2 - nowe informacje

Studio EA DICE ujawniło nieco nowych informacji na temat przyszłorocznego FPS-a Battlefield: Bad Company 2.

Będzie więcej destrukcji, nieco mądrzej i poważniej.

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze wrażenia z wczesnej grywalnej wersji kodu gry Battlefield: Bad Company 2 od Electronic Arts. Co z nich wynika? Że rewolucji nie będzie i dostaniemy - niespodzianka! - rozbudowaną, ulepszoną jedynkę z nieco poważniejszym (ale tylko nieco) podejściem do kampanii single-player.

EA DICE chwali się, że system zniszczeń w grze będzie znacznie ulepszony - na tyle, aby usprawiedliwić marketingowe ochrzczenie go terminem "Destrukcja 2.0". Jeśli wierzyć chociażby Eurogamerowi, to Red Faction: Guerrilla to to nie jest, ale linia obrony developera przedstawia się następująco: nie chodzi mu wcale o osiągnięcie jak największego poziomu realizmu. Chodzi o jego idealne współgranie z pozostałymi elementami rozgrywki. W końcu to gra wideo, a nie symulator burzenia budowli.

Reklama

Ten pogląd zgrabnie podsumował Lars Gustavsson, creative director studia DICE - "Ulepszyliśmy zniszczenia do tego poziomu, w którym gracz nie kwestionuje ich podczas zabawy - to dla nas kluczowe. Jeśli udało nam się to osiągnąć, nie ma sensu iść dalej. To byłoby nawet nieodpowiedzialne - (...) musiałoby mieć swoją cenę". Dla przykładu: odpadanie dachówek i stopniowe niszczenie osłon - tak, ale zawalenie domu na przejeżdżający obok czołg - nie. Jeśli chodzi o inne zmiany natury technicznej, to developer zapowiada znaczną poprawę inteligencji drużyny (w trybie single - w multi inteligencja drużyny pozostaje sprawą losową).

Co ciekawe, kampania ma być poważniejsza od tej z jedynki. Co prawda graczom ponownie przyjdzie wcielić się w szeregowego Prestona Marlowe'a i ponownie wyruszy on do akcji z kompanią B, ale wydarzenia mają wymusić na tych lekkoduchach nieco więcej powagi i rozwagi. "Ujmę to w ten sposób - ich miesiąc miodowy już minął" - powiedział Gustavsson. Tryb dla wielu graczy oczywiście będzie, i tak naprawdę jest dla ekipy najważniejszy, ale teraz jeszcze nie czas na ujawnienie informacji na jego temat.

Battlefield: Bad Company 2 ma premierę zaplanowaną na przyszły rok. Gra trafi na PC, PS3 i Xboksa 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy