Reklama

Zabezpieczenia antypirackie Mass Effect i Spore

Derek French, producent z firmy Bioware (twórcy takich hitów jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic) potwierdził, iż komputerowa wersja epickiego cRPG - Mass Effect będzie wymagać aktywacji on-line.

W dodatku nie ma to być czynność jednorazowa, lecz odbywać się będzie cyklicznie co dziesięć dni. Już po pięciu dniach od instalacji gra spróbuje sprawdzić czy CD-key nie jest używany przez innych użytkowników (a więc czy nie znalazł się w sieciach P2P). Jeżeli podłączanie do serwera nie powiedzie się przez kolejne pięć dni, będzie próbowała uczynić to ponownie, a my mimo to będziemy mogli spokojnie dalej grać. Jednak po upływie tego czasu re-aktywacja stanie się już konieczna do dalszej zabawy.

Reklama

Chociaż może wyglądać to na całkiem niezłe zabezpieczenie antypirackie, to jednak najbardziej utrudni życie uczciwym użytkownikom. Ciekawe też jak Bioware rozwiąże sprawę w przypadku użytkowników, którzy nie posiadają dostępu do Internetu. Być może w ich wypadku konieczna będzie aktywacja telefoniczna.

Kolejnym tytułem wykorzystującym taki system ma być prawdopodobnie tworzony przez studio Maxis - Spore.

Dowiedz się więcej na temat: Star Wars | zabezpieczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje