Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wolfenstein i Doom RPG 2 z myślą o komórkach

id Mobile to "nowa" firma w branży elektronicznej rozrywki, która skupi się na tworzeniu gier na platformy przenośne (zarówno telefony jak i konsole).

Producent zainaugurował działalność od rozpoczęcia produkcji dwóch programów na komórki: Wolfensteina oraz drugiej odsłony cyklu Doom RPG.

Reklama

id Mobile nie jest nowicjuszem w kwestii produkcji gier na komórki. Do tej pory firma działała z powodzeniem pod nazwą Fountainhead Entertainment i to właśnie jej zawdzięczamy gry Doom RPG (ponad milion sprzedanych kopii) oraz Orcs & Elves (ponad 400 tysięcy sprzedanych kopii). Studio Fountainhead Entertainment ściśle współpracowało z id Software i trudno się temu dziwić, skoro jego założycielką i szefową jest żona Johna Carmacka - Katharine Anna Kang. Po zmianie nazwy kobieta pozostała oczywiście na swoim stanowisku.

W chwili obecnej nie wiadomo czy studio id Mobile będzie samodzielnie publikować swoje gry, czy też zlecać to zadanie innym wydawcom, np. firmie EA Mobile, z którą współpracowała do tej pory.

Dowiedz się więcej na temat: firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje