Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Valve wierzy w rynek PC

Przedstawiciele Valve uważają, że rynek PC pokaże jeszcze pazur. Twierdzą też, że opłaca się słuchać głosów graczy i innych deweloperów.

Valve od lat pokazuje, że potrafi tworzyć tytuły trafiające w gusta graczy. Oczywiście zdarzają się im też potknięcia, ale firma rozwija się dynamicznie, a ich platforma cyfrowej dystrybucji Steam zawładnęła ponoć 70% rynku. Dlatego warto posłuchać wypowiedzi jej dyrektora ds. rozwoju Jasona Holtmana. Według niego opłaca się słuchać graczy i innych deweloperów. Uważa też, że rynek gier PC jeszcze nie pokazał na co go stać.

Reklama

Częścią naszych doświadczeń jest wiedza, że należy słuchać uważnie klientów, a także deweloperów, ponieważ pracujemy w dwóch segmentach rynku: tworzenia gier oraz dostarczania usług dla deweloperów. To się naprawdę opłaca. Steam pozwala deweloperom na dużo bliższy kontakt z klientami i szybszą reakcję. Zdecydowanie wiele się nauczyliśmy o kontaktach międzyludzkich.

Uważam, że wielkie tytuły na PC zaczną w końcu wykorzystywać to, co PC potrafi bardzo, bardzo dobrze. Sądzę, że wielcy tej branży spojrzą na to, co robią mniejsze i średnie firmy i stwierdzą: "dlaczego my tak nie robimy?".

Valve ma oczywiście interes we wspieraniu rozwoju rynku PC. Jednak mimo krytyki potrafi się świetnie rozwijać, a także wspierać małych deweloperów i niezależnych twórców gier.

(gram.pl)

Dowiedz się więcej na temat: słuchać | Valve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje