Reklama

Ubisoft uważa telewizję 3D za przyszłość branży gier

Ubisoft uważa, że telewizory 3D to przyszłość branży gier.

Pierwszą grą wykorzystującą ich możliwości jest realizowana przez studio Ubisoft Montreal gra Avatar.

Reklama

Avatar to pierwsza gra na świecie, która ma wykorzystać potencjał tkwiący w telewizorach 3D. Jak pamiętamy do pełnego odbioru tej produkcji potrzebny nam będzie specjalny telewizor i okulary, które zapewnią, że znajdziemy się dosłownie w grze. Taką wersję Avatar otrzymają tylko posiadacze konsol Xbox 360 (tutaj tylko modeli ze złączem HDMI) oraz PlayStation 3. Poza tym chętnych na zabawę 3D czeka jeszcze wydatek przynajmniej 1000 dolarów (tyle kosztuje w Stanach Zjednoczonych najtańszy telewizor obsługujący tę technologię).

Mimo wymagań, jakie stawia przed kieszenią gracza Avatar, Ubisoft nie ma wątpliwości, że telewizory 3D to przyszłość gier. Yannis Mallat, szef studia Ubisoft Montreal, w wywiadzie dla Financial Post powiedział: 3D jest dla obrazu tym, czym było Dolby Stereo dla dźwięku. Nikt nie chce przecież wracać do mono..

Również Sony podobnie zapatruje się na sprawę, bo do końca 2010 roku wszystkie konsole PlayStation 3 mają być sprzętowo zdolne do wspierania gier w tej technologii. Oznacza to poważną aktualizację oprogramowania konsoli, ale dla Sony jest to krok, który ma zapewnić wyjście działu PlayStation na prostą. Firma szykuje już podobno własne tytuły 3D.

Choć obecnie koszty zakupu odpowiedniego sprzętu przekraczają możliwości budżetowe większości graczy, to nie ulega wątpliwości, że wraz z popularyzacją technologii spadną też ceny urządzeń. W rezultacie za kilka lat będą w zasięgu większości zainteresowanych. Zanim to jednak nastąpi gry pokroju Avatar będą przygotowywane tak, aby działać również na bardziej tradycyjnym sprzęcie.

Zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi gry oraz składania zamówień przedpremierowych na ten tytuł w naszym sklepie (PC, Xbox 360, PlayStation 3).

Dowiedz się więcej na temat: telewizory | przyszłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje