Reklama

Twórca Ponga wraca do gry

Nolan Bushnell, współzałożyciel Atari i twórca legendarnej gry Pong, znów zajmie się elektroniczną rozrywką. Właśnie dołączył do zarządu firmy NeoEdge.

Bushnell uznawany jest przez niektórych za ojca przemysłu gier komputerowych. Już w 1971 roku brał udział w opracowaniu jednego z pierwszych automatów do gier.

Jego pierwsze dzieło, Computer Space (kosmiczna strzelanina) nie odniosło co prawda sukcesu komercyjnego, ale stworzony rok później Pong (uboga graficznie wariacja na temat tenisa) przeszedł do historii elektronicznej rozrywki oraz zapewnił mu sławę i pieniądze. Nolan Bushnell był jednym z założycieli Atari, ale ostatecznie rozstał się z firmą w 1978 roku z powodu konfliktu z nowymi właścicielami.

Reklama

Wczoraj przedstawiciele NeoEdge poinformowali, że Bushnell jest jednym z ich nowych członków zarządu. Firma odpowiedzialna jest głównie za proste gry online zebrane na portalu MostFun.com. Nie wiadomo, czy legendarny twórca będzie jedynie doradcą, czy może zechce włączyć się w proces powstawania gier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje