Reklama

Twórca Bioshock kocha Vistę

Ken Levine współzałożyciel zespołu Irrational Games pracującego nad Bioshockiem, twierdzi, że dzięki Windows Vista gry powrócą do łask na PC-tach.

Vista nie wystartowała z zapowiadanym przytupem, ale na świecie nie brakuje zwolenników nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Jednym z jego wielbicieli okazał się współzałożyciel zespołu Irrational Games, Ken Levine. W wywiadzie dla Eurogamera przyznał, że dzięki DirectX10 i Viście „(...) gry na PC staną się łatwiejsze do kupienia, zainstalowania i zrozumienia”.

Nowy system wymagań sprzętowych przełoży się na poszerzenie rynku gier na PC. „Granie na komputerze musi dojrzeć i Vista jest ku temu dobrym początkiem” – wypowiedział się Levine. Omawiany nowy system wymagań sprzętowych pozwoli na szybkie sprawdzenie, jak dana gra zachowa się na konkretnym komputerze. Vista oferuje również Games Explorer, czyli aplikację do zarządzania grami i save’ami.

Na tym zalety Visty się nie kończą. Już w maju ruszy komputerowy odpowiednik Gamerscore'a z Xboxa 360. Levine twierdzi, że nowy system operacyjny sprawi, że gry z impetem powrócą na komputery osobiste.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy