Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

System sterowania wg Billa Gatesa

Bill Gates, w wywiadzie udzielonym serwisowi AllThingsDigital, przedstawił swoją wizję interfejsu gracza, dedykowanego PeCetom, który powinien pojawić się w przyszłości.

Według jego pomysłu ów system sterowania miałby pozwolić na dokładne odtwarzanie ruchów gracza i przenoszenie ich do wirtualnego świata. Gates w następujący sposób opisuje, jakby to miało wyglądać: "Urządzenie to pozwoliłoby przykładowo na podniesienie kija i rzucenie go czy też wzięcie do ręki rakiety i odbicie piłki".

Reklama

Rzecz jasna od razu nasuwa się skojarzenie z konsolą Wii. Jednak współzałożyciel firmy Microsoft od razu wyjaśnia, że w żadnym wypadku nie jest to powielenie pomysłu Nintendo - grając na Wii nie można podnieść rakiety w celu odbicia piłki, a przede wszystkim nie jest się w stanie wspólnie z przyjaciółmi wykonywać naturalne ruchy. Wii pozwala tylko na robienie określonych czynności, rejestrowanych przez konsolę. Według jego pomysłu to specjalna kamera odczytywałabym ruchy gracza, co pozwoliłoby na większą swobodę. Czy pomysł ten zostanie zrealizowany przekonamy się w przyszłości.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje