System operacyjny od HP?

Przedstawiciele firmy HP zaprzeczają, jakoby stworzyli zespół, który zajmuje się produkcją systemu operacyjnego Potwierdzają natomiast, że trwają prace na interfejsem dotykowym dla Visty.

TouchSmart to nic innego, jak autorska technologia firmy HP. Dzięki niej możliwa jest praca przy wykorzystaniu dotykowego interfejsu. Aktualnie w siedzibie koncernu trwają prace nad jej kolejnym wcieleniem. Ma ono być dedykowane posiadaczom systemu operacyjnego Windows Vista do obsługi którego nie będzie potrzebna ani klawiatura, ani myszka. Informacje te są potwierdzone przez HP. Obecnie, przynajmniej do czasu wydania Windowsa 7, jest najlepszy czas na to, by wydać konkurencyjny dla Visty system operacyjny. Zwłaszcza dlatego, że nowe dziecko Giganta z Redmond nie radzi sobie najlepiej. Tak wynika z informacji, jakie opublikowali analitycy. Firmą, która mogłaby stworzyć własnego OS-a jest właśnie HP.

Reklama

Podczas, gdy większość użytkowników oczekiwała lub życzyła sobie, by to Google rozpoczęło pracę nad systemem operacyjnym, pojawiły się plotki, które mówią, że HP pracuje właśnie nad pogromcą Visty. HP zaprzecza tym doniesieniom twierdząc, że być może takie rewelacje pojawiły się, gdyż szeregowi pracownicy rozmawiali na ten temat.

HP utrzymuje, że zajmuje się wyłącznie produkcją możliwości pracy przy wykorzystaniu ekranu dotykowego w Viście.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy | system operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy