Reklama

Sterowanie grami przy pomocy fal mózgowych

Już od dawna mówiło się o układach, pozwalających sterować komputerem za pomocą fal emitowanych przez mózg. Technologiczne nowinki wciąż jednak pozostawały nieosiągalne dla prostego gracza.

Już od dawna mówiło się o układach, pozwalających sterować komputerem za pomocą fal emitowanych przez mózg. Technologiczne nowinki wciąż jednak pozostawały nieosiągalne dla prostego gracza. OCZ, firma zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego (przede wszystkim pamięci), ma plany zmienić ten stan rzeczy.

Neural Impulse Actuator to z zewnątrz niepozornie wyglądająca opaska, okalająca naszą głowę. W środku kryje jednak zaawansowany układ trzech sensorów, wyczulonych na fale emitowane przez mózg. Dodatkowo, opaska wyczuwa wszelkie skurcze twarzy, a także ruch oczu. NIA, podłączony z komputerem za pośrednictwem portu USB, pozwala na jego sterowanie bez użycia rąk. Technologia została przetestowana na grze Unreal Tournament 3, dzięki niej, gracz mógł wykonywać proste ruchy postacią, a także skakać oraz strzelać. Warto dodać, że oprogramowanie sterujące komunikuje się bezpośrednio z pakietem DirectX, co zapewnia bezproblemową i szybką interpretację impulsów.

Reklama

OCZ to pierwsza firma, która zdecydowała się na udostępnienie takiego sprzętu szerszemu gronu odbiorców. Producenci zapowiadają wejście na rynek z tą technologią już za trzy lub cztery miesiące. Co najważniejsze, cena którą przewidują za Neural Impulse Actuator, oscylować będzie w granicach 300-400$.

 

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: sterowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy