Reklama

StarCraft II trylogią!

Świeże wieści z BlizzConu 2008 - projekt o nazwie StarCraft II rozrósł się tak mocno, że Blizzard postanowił podzielić go na trzy oddzielne produkty, każdy poświęcony konkretnej grywalnej rasie tego tytułu!

Podczas prezentacji gry StarCraft II na kolejnej imprezie z cyklu BlizzCon, która odbyła się w sobotę, w Centrum Konferencyjnym miasta Anaheim, w Kalifornii, Rob Pardo ogłosił coś, czego chyba żaden fan firmy się nie spodziewał: podzielenie tego RTS-a na trzy oddzielne, pełnoprawne, pudełkowe produkty! Każda grywalna rasa otrzyma swoją "część", z odpowiednim podtytułem. Całość Trylogii StarCrafta II przedstawia się następująco:

- Terrans - Wings of Liberty

- Zerg - Heart of the Swarm

- Protoss - Legacy of the Void

Każda z gier będzie mieć długą, rozbudowaną kampanię w trybie single skupioną na konkretnej rasie (z unikalnymi filmikami, misjami i tak dalej), ale z okazjonalnymi grywalnymi epizodami pozostałych dwóch. Multiplayer obejdzie się bez większych zmian - nawet, gdy ktoś postanowi poznać fabułę wyłącznie z perspektywy jednej strony konfliktu, to tutaj zawsze będzie mógł zagrać wszystkimi. Skąd taka decyzja? Blizzard miał ponoć kilka wyjść, gdy StarCraft II zaczął się silnie rozrastać - zatrzymać ten proces i wziąć się za cięcia, wyraźnie oddalić i tak na razie majaczący gdzieś na horyzoncie termin premiery lub "otworzyć się na nowe możliwości" i wydać trzy uzupełniające się produkty. Jak widać, wybrano ostatnią opcję.

Reklama

Nadal nie wiadomo, kiedy trylogia SC2 pojawi się na półkach sklepowych. Potwierdzono natomiast, że nie stanie się to jednocześnie - kolejne "części" będą ukazywać się w pewnych (zapewne co najmniej kilkumiesięcznych) odstępach czasowych.

[Aktualizacja]: Kolejność, w jakiej ukażą się gry będzie taka, jak przedstawiono w newsie - najpierw Terranie, później Zergowie i na końcu Protossi. Poza tym, główny producent trylogii - Chris Sagaty - ujawnił, że części druga i trzecia wprowadzą do trybu multi niesprecyzowane na razie "zmiany i ulepszenia".

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje