Reklama

Sid Meier w Księdze Rekordów Guinessa

Studio Firaxis z dumą ogłosiło, że jego najsłynniejszy pracownik (jak i z resztą współzałożyciel) - Sid Meier - znalazł się w tegorocznym wydaniu "Gamers Edition" Księgi Rekordów Guinessa jako człowiek, który zdobył największą ilość nagród w branży wirtualnej rozrywki.

Twórca serii Civilization nie kryje zadowolenia z tego powodu i ma nadzieję, że kolekcja jego wyróżnień powiększy się po lipcowej premierze gry Civilization Revolution.

Sid Meier to legenda branży gier pecetowych, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ten twórca zasłużył sobie na wieczne uwielbienie wielu strategów, dla których seria Civilization jest spełnieniem marzeń. A na koncie ma on przecież jeszcze wiele innych świetnych produkcji, takich jak Pirates!, SimGolf, Alpha Centauri czy Railroad Tycoon. Gwarancja jakości, można by powiedzieć.

Reklama

Sid otrzymał w związku z swoja pracą już niejedne wyróżnienie, a teraz do kolekcji może dołączyć również... wpis w Księdze Rekordów Guinessa. A konkretnie, w tegorocznym wydaniu "Gamers Edition", które uhonorowało go właśnie za zdobycie największej ilości nagród spośród wszystkich twórców w branży wirtualnej rozrywki.

"Mam szczęście, że mogę robić to, co kocham i jestem wdzięczny za wszystkie te wspaniałe dowody uznania, które otrzymałem przez lata pracy. Każdy dzieciak chce znaleźć się w Księdze Rekordów Guinessa i cieszę się niezmiernie, że zostałem częścią tej prestiżowej publikacji. Dziękuję wszystkim krytykom, którzy doceniają moje dzieła i mam nadzieję, że nadchodząca premiera gry Civilization Revolution ekscytuje ich równie mocno, jak mnie" - powiedział Meier.

A propos Civilization Revolution, to wygląda na to, że prace idą zgodnie z planem i pierwsza od dawien dawna konsolowa Cywilizacja zostanie wydana w terminie, czyli w lipcu. Platformy docelowe to Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo DS. W przyszłości możliwe są wersje na PSP i Wii, ale komputery osobiste tej części niestety nie dostaną na pewno - grający na PC muszą cierpliwie czekać na pełnoprawną część piątą serii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje