Reklama

Sfabrykuj historię z przestępstwem i grami w tle

Afery związane z grami wideo od dłuższego czasu są ulubionymi tematami gazet. Wszak grami bawią się dzieci, a potomstwo trzeba chronić.

Jednak ogłoszenie z ofertą pracy, jakie pojawiło się w serwisie StarNow.co.uk, zdaje się podważać dobre intencje redakcji.

Historie z rodzicami bijącymi dzieci za przewrócenie konsoli lub postrzelenie szczęśliwego nabywcy nowiutkiej PlayStation 3 ostatnio coraz rzadziej pojawiają się w prasie. Nie wiadomo, czy to zmiana pory roku wpłynęła na kreatywność dziennikarzy czy po prostu ludzie znormalnieli. Raczej to pierwsze, bowiem w brytyjskim serwisie z ofertami pracy pojawiło się takie oto ogłoszenie (wypatrzone przez czytelnika blogu Kotaku):

Reklama

"Czy gry komputerowe popchnęły cię do przestępstwa?

Krajowa gazeta chce twoją historię i zapłaci setki funtów odpowiedniej osobie.

Napisz kilka linijek o tym, jak gry komputerowe sprowadziły cię na drogę przestępstwa i jeżeli tekst nam się spodoba, natychmiast oddzwonimy".

Oferta dotyczy tylko mieszkających w Wielkiej Brytanii, więc nie ma nawet co otwierać edytora tekstu. W każdym razie to by było na tyle, jeżeli chodzi o prasowe sensacje związane z grami i ich autentyczność...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy