Reklama

Sega przedłuża związek z silnikiem UE3

Sega zapowiedziała, że wyda kolejny tytuł na silniku Unreal Engine 3. Na razie wiadomo tylko o wykupieniu potrzebnej licencji od studia Epic, która zostanie wykorzystana w nowym multiplatformowym projekcie.

Pierwszy tytuł na UE3, który ukaże się dzięki tej firmie to FPS Aliens: Colonial Marines, z premierą ustaloną na koniec roku.

Firma Sega ujawniła, że nabyła licencję na wykorzystanie silnika Unreal Engine 3 od studia Epic w swoim kolejnym, nieujawnionym na razie projekcie. Wiadomo jedynie, że będzie on multiplatformowy, a ekipa ze Sweeneyem i Reinem na czele zapowiada - jak zawsze - wspieranie developera nowymi narzędziami i technologiami, które zostaną wykorzystane w trudnym procesie tworzenia gry wideo.

Ten japoński wydawca po raz pierwszy zdecydował się na użycie wspomnianego engine'u praktycznie równo rok temu, w maju 2007. Jak do tej pory wiadomo o jednej grze z jego logo, która skorzysta z UE3 - będzie to nadchodzący FPS Aliens: Colonial Marines (tak, na podstawie tego Obcego), szykowany na koniec roku przez amerykańskie studio Gearbox Software.

Reklama

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: studia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy