Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Resident Evil 5 na PC w końcu oficjalnie!

Firma Capcom oficjalnie przyznała się, że szykuje pecetową konwersję gry Resident Evil 5 - konsolowego hitu z marca tego roku.

Ulepszenia, jakie się w niej znajdą zdecydowanie nie należą do standardowych...

Reklama

Fani serii Resident Evil grający na pecetach w końcu się doczekali - wydana w marcu na PS3 i Xboksa 360 część piąta, która zdążyła już osiągnąć na tych platformach spory sukces, pojawi się na "blaszakach" przed końcem tego roku! Dokładnej daty na razie brak, ale na pewno stanie się to po lipcowych premierach pecetowych wersji innych gier giganta, Street Fightera IV i Bionic Commando (swoją drogą - lipiec dla SFIV na PC jest na razie potwierdzony jedynie dla Japonii).

Przez dłuższy czas - od wakacji zeszłego roku - pytany o wersję PC RE5 Capcom nie mówił nie, ale też niczego nie potwierdzał. Zapowiedzi aktywnego wspierania komputerów osobistych jako platformy do grania pozwalały jednak optymistycznie oczekiwać dobrych wiadomości.

Jakieś zmiany w porównaniu do edycji konsolowych? Tak, na razie wiadomo o jednej - Resident Evil 5 na PC będzie oficjalnie wspierał technologię GeForce 3D Vision Nvidii. Do grania w pełnym 3D będą oczywiście wymagane specjalne okulary oraz odpowiednia karta graficzna - więcej o tej technologii tutaj, tu można sprawdzić kompatybilność swojego sprzętu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje