Reklama

Red Alert 3 nie dla PS3?!

Dobiegają nas szokujące wieści dotyczące Red Alerta 3 - według tajemniczego źródła powołującego się na sieć sklepów GameStop, gra nie ukaże się na PS3. Nikt z obozu Electronic Arts na razie tego nie potwierdził, więc nie wszystko jeszcze stracone dla właścicieli konsol Sony.

Na początku tygodnia można było wywnioskować, że z trzecim Red Alertem przeznaczonym na PS3 dzieje się coś niedobrego. "Nie mogę w tej chwili mówić o wersji na PS3" - powiedział wtedy menedżer do spraw społecznościowych z EA. Mało kto spodziewał się jednak najgorszego, czyli zaprzestania prac nad wersją na konsolę Sony.

W tej chwili wygląda na to, że najczarniejszy dla właścicieli PS3 scenariusz spełni się. Źródło bliskie sieci sklepów GameStop poinformowało, że firma Electronic Arts usunęła ze swojego spisu nadchodzących tytułów Command and Conquer: Red Alert 3 właśnie w wersji na PS3. Ile w tym prawdy? Na razie nie wiadomo, gdyż w obozie "Elektroników" panuje cisza. Przypomnijmy, że tuż po ogłoszeniu prac nad trzecią częścią serii Red Alert zdradzono, że ukaże się ona w wersjach na platformy PC, X360 i PS3.

Reklama

W jednym z wywiadów odpowiadający za tworzenie gry Chris Corry powiedział: "Wierzymy, że główne założenia gatunku RTS mogą sprawdzać się na konsolach i jesteśmy przekonani, że ewoluujemy w coś zupełnie wyjątkowego, w coś, co prezentuje się nieco inaczej, niż na pecetach. Oczywiście potrzebujemy czasu i ta ewolucja nie dokona się w pełni już przy okazji premiery Red Alerta 3. Ale pewnego dnia nadejdzie". Czyżby właściciele PS3 mieli nie zaznać na własnej skórzewspomnianej przez Corry'ego wyjątkowości?

Mamy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i będziemy mogli Was poinformować o oficjalnym stanowisku EA w tej sprawie. Europejski oddział Electronic Arts powstrzymuje się od komentarza w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje