Reklama

Puszka Pandory otwarta na święta

Quake III i Doom III na kieszonkonsolce? Naturalnie, o ile mowa o Pandorze - nowym handheldzie, który ma się pojawić w sklepach już w grudniu.

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o ogłoszeniu Wiza - kolejnego handhelda na rynku. Jednak wiadomo już, że jego pozycja, jako modowanej konsolki dla najbardziej hardkorowych graczy, jest zagrożona. Bowiem na horyzoncie widać już Pandorę - maszynkę, która swoimi wnętrznościami i wyposażeniem bija na głowę wszystkie urządzenia dostępne obecnie na rynku. 43-klawiszowa klawiatura QWERTY, 4,8-calowy dotykowy ekran (rozdz. 800×480), dwie analogowe gałki, dwa wejścia na karty SD, Wi-fi, mikrofon, Bluetooth, dostęp do Internetu za pomocą FireFoksa. Na dodatek to wszystko śmiga na dostosowanej specjalnie do potrzeb Pandory dystrybucji Linuksa.

Reklama

Jak o możliwościach swojego dzieła mówi sam jego twórca, Craig Rothwell: "Będzie można na niej grać z łatwością w gry takie jak Quake III czy nawet Doom III (...) Pod koniec zeszłego roku zaczęliśmy pytać ich (graczy), co chcieliby mieć w ich wymarzonym handheldzie (...) dostaliśmy tysiące odpowiedzi - temat na forum GP32x.com ma setki stron".

Na razie Pandora zostanie wyprodukowana w ilości zaledwie 3 tysięcy egzemplarzy. Każdy będzie można zakupić w grudniu na Wyspach w cenie 200 funtów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy