Reklama

Prototype w pociętej wersji

Studio Radical Entertainment nie ma zamiaru dopuścić do sytuacji, w której ich najnowsza free-roamingowa gra akcji - Prototype - nie pojawi się w Niemczech lub Australii ze względu na ograniczenie brutalności w grach wideo w tych krajach.

Przygotowuje więc wersję ocenzurowaną tej produkcji, która powinna być gotowa równo z edycją dla reszty świata.

Chłopcy i dziewczyny ze studia Radical Ent. zamierzają przedstawić swoje najnowsze dziecko - pełne brutalnej akcji TPP Prototype - jak największej liczbie odbiorców. W związku z tym postanowiono, że wydania dla Niemiec i Australii będą ocenzurowane. Cięcia obejmą m.in. implementację ragdolla w przypadku ciał zabitych, poziom czerwonego płynu tryskającego z ran, możliwość ćwiartowania wrogów.

Developer twierdzi, że lista zmian jest długa i przygotowywana przy głębokiej analizie, na co może on sobie pozwolić w wypadku tych dwóch rynków. Jak mówi, to naprawdę masa dodatkowej pracy, ale ekipa podchodzi do tego bardzo poważnie. Cris Hansell - dyrektor ds. marketingu w firmie - ujawnił, że studio nie jest całkiem zadowolone z przymusu takich zmian w grze, która przecież zdecydowanie nie jest przeznaczona dla dzieci, ale liczy się sam fakt, że Prototype w ogóle pojawi się na półkach sklepowych tych krajów.

Reklama

"Sytuacja jest daleka od idealnej, w końcu robimy tę grę dla dorosłych - tak, jak robi się tego typu filmy. Ludzie, którzy ją kupią będą mieli co najmniej 18 lat. To w nich celujemy. Ale musimy również respektować narzucone reguły i stworzyć jak najlepszą grę, która zmieści się w tych ograniczeniach" - powiedział. Hansell ma nadzieję, że w przyszłości ten problem zniknie, a kolejne projekty jego studia będą już tworzone z poczuciem całkowitej wolności.

Prototype pojawi się tego lata w wersjach na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360. Celem studia jest przygotowanie obu edycji - ocenzurowanej i zwykłej - na ten sam termin premiery i ma nadzieję, że się to uda. Na razie jednak nic nie jest w tej kwestii pewne i potwierdzone.

Radical pracuje obecnie również nad inną grą, którą studio zapowiedziało niedawno - Crash: Mind Over Mutant.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: studia | studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy