Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Projekt Natal na PC

Prezentacja projektu Natal podczas konferencji Micosoftu na targach E3 wzbudziła niemałą sensację.

Równie dużą budzi Bill Gates twierdzący, że Natal powinien trafić też na komputery PC.

Reklama

Gracze i twórcy z całego świata rozwodzą się nad zaletami, jak i wadami projektu Natal. Bez względu na to, jak potoczą się jego losy jedno jest pewne - rozbudził wiele emocji w branży. Niemałe zdumienie wywołała zatem wypowiedź Billa Gatesa, który w wywiadzie dla CNET snuł wizję Natala dla komputerów PC

Podczas rozmowy o nowych technologiach szykowanych przez Microsoft założyciel firmy powiedział: Wydaje mi się, że świetnym przykładem tego co będziecie mogli zobaczyć mniej więcej za rok jest ta kamera z pomiarem odległości, dla mediów jako całości. Nawet jeśli podepnie się ją do PC i wykorzysta podczas spotkań, wymiany doświadczeń czy komunikacji.

Choć głównym założeniem Natal jest sterowanie poczynaniami postaci w grach, to firma pokazała jak można wykorzystać go do nawigacji w menu konsoli. Przypuszczalnie tego rodzaju funkcje miał na myśli Gates mówiąc o ogólnych zastosowaniach Natal. Zarówno twórcy od konsoli Xbox, jak i komputerów PC uczepili się tego pomysłu. A skoro pomysł chwycił to idea zastosowania go w biurze staje się realniejsza i przez to ekscytująca.

Sądzę, że to ma dużą wartość, gdy można w domu za pomocą prostych gestów sterować filmami, muzyką i domowym sprzętem audio. Tak samo uważam, że dużą wartość będzie miało podpięcie urządzenia do PC w biurze. Stąd nasze biura projektowe i użytkownicy konkretnych produktów mogą na tym skorzystać.

Idea Natal w biurze wydaje się ciągle egzotyczna, zwłaszcza, że nadal nie wiemy, jak ta technologia sprawdzi się w praktyce. O tym czy rzeczywiście Natal jest przełomem przekonamy się w przyszłym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje