Reklama

Pro Evolution Soccer 2009 zapowiedziany

Pro Evolution Soccer 2009 pojawi się jesienią na PC, PS3, Xboksie 360, PS2 i PSP i ma przynieść ze sobą znacznie ulepszoną grafikę i nowe rozwiązania, o których Konami na razie nie mówi zbyt konkretnie.

Zastanawia brak wersji na konsole Nintendo, ale możliwe, że firma przygotowuje dla nich coś specjalnego.

Konami zapowiedziało dziś oficjalnie kolejną odsłonę serii Pro Evolution Soccer - wirtualnej piłki nożnej, która według wielu podniosła poprzeczkę jakości w tym gatunku sporo powyżej tego, co reprezentuje produkt firmy Electronic Arts, czyli konkurencyjna FIFA. PES 2009 pojawi się na PC, PS3, Xboksie 360, PS2 i PSP tej jesieni. Konkretny termin debiutu nie został jeszcze ustalony dla żadnej wersji, ale powinny one zadebiutować w tym samym czasie. Według informacji prasowej gracze mają przygotować się na wiele zmian, z których najbardziej widoczna będzie znacznie ulepszona grafika (chodzi zapewne o wersje na PC i current-geny). Firma wymienia też nowe opcje, zachowania zawodników i możliwości ich kontroli, chociaż nie precyzuje jeszcze, czego konkretnie można się po nowym PES-ie spodziewać. Wszystko to ma oczywiście prowadzić do jednego, nadrzędnego celu - zwiększenia poziomu realizmu. Konami wspomina również o ulepszonej rozgrywce sieciowej.

Reklama

Zastanawia brak wersji na Wii i DS-a. Takowe z pewnością powstaną, ale wygląda na to, że japoński wydawca odcina je od "głównego nurtu" serii - na ich zapowiedź musimy jeszcze poczekać. Warto zwrócić uwagę na to, że PES 2008 na najnowszą stacjonarną konsolę Nintendo - wydany w marcu tego roku - zebrał naprawdę dobre recenzje, lepsze od swoich "potężniejszych" braci. Z chęcią dowiemy się, jak będzie tym razem - byle do jesieni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy